THE MEDAL WINNERS AT THE OLYMPICS 1964

November 02, 1964

[originallink:10523511:42833]

PHOTOHOLDORF PHOTORAND PHOTOROELANTS
PHOTOBALZER PHOTODAVIES PHOTOTYUS PHOTOGRAEF PHOTOFERGUSON PHOTOWINDLE PHOTOKRÄMER PHOTOSTOUDER PHOTOPROZUMENSHCHIKOVA PHOTOKRISS PHOTOKHVEDOSYUK PHOTOPETTENELLA PHOTOINOKUMA PHOTOFRAZIER PHOTOCASLAVSKA PHOTOIVANOV PHOTOGARDJEV PHOTOWIGGER PHOTOKOZMA PHOTOTOROK PHOTOMIYAKE FOUR ILLUSTRATIONS

EVENT

GOLD

SILVER

BRONZE

TRACK & FIELD
Olympic record

100 METERS
10.2

HAYES
U.S.A.
10.0

FIGUEROLA
Cuba
10.2

JE ROME
Canada
10.2

200 METERS
20.5

CARR
U.S.A.
20.3

DRAYTON
U.S.A.
20.5

ROBERTS
Trinidad & Tobago
20.6

400-M. RELAY
39.5

U.S.A.
39.0*

POLAND
39.3

FRANCE
39.3

400 METERS
44.9

LARRABEE
U.S.A.
45.1

MOTTLEY
Trinidad & Tobago
45.2

BADENSKI
Poland
45.6

1,600-M. RELAY
3:02.2

U.S.A.
3:00.7*

GREAT BRITAIN
3:01.6

TRINIDAD & TOBAGO
3:01.7

800 METERS
1:46.3

SNELL
New Zealand
1:45.1

CROTHERS
Canada
1:45.6

KIPRUGUT
Kenya
1:45.9

1,500 METERS
3:35.6

SNELL
New Zealand
3:38.1

ODLOZIL
Czechoslovakia
3:39.6

DAVIES
New Zealand
3:39.6

5,000 METERS
13:39.6

SCHUL
U.S.A.
13:48.8

NORPOTH
Germany
13:49.6

DELLINGER
U.S.A.
13:49.8

10,000 METERS
28:24.4

MILLS
U.S.A
28:24.4

GAMMOUDI
Tunisia
28:24.8

CLARKE
Australia
28:25.8

MARATHON
2:15:16.2

ABEBE
Ethiopia
2:12:11.2

HEATLEY
Great Britain
2:16:19.2

TSUBURAYA
Japan
2:16:22.8

STEEPLECHASE
8 :32.2

ROELANTS
Belgium
8:30.8

HERRIOTT
Great Britain
8:32.4

BELYAEV
U.S.S.R.
8:33.8

110-M. HURDLES
135

JONES
U.S.A.
13.6

LINDGREN
U.S.A.
13.7

MIKHAILOV
U.S.S.R.
13.7

400-M. HURDLES
49.3

CAWLEY
U.S.A.
49.6

COOPER
Great Britain
50.1

MORALE
Italy
50.1

HIGH JUMP
7 ft. 1 in.

BRUMEL
U.S.S.R
7 ft. 1¾

THOMAS
U.S.A.
7 ft. 1¾ in.

RAMBO
U.S.A.
7 ft. 1 in.

BROAD JUMP
26 ft. 7½in.

DAVIES
Great Britain
26 ft. 5½ in.

BOSTON
U.S.A.
26 ft. 4 in.

TEROVANESYAN
U.S.S.R.
26 ft. 2½ ft in.

HOP, STEP & JUMP
55 ft. 1¾ in.

SCHMIDT
Poland
55 ft. 3¼ in.

FEDOSEYEV
U.S.S.R.
54 ft. 4¾ in.

KRAVCHENKO
U.S.S.R.
54 ft. 4¼ in.

POLE VAULT
15 ft. 5 in.

HANSEN
U.S.A.
16 ft. 4¾ in

REINHARDT
Germany
16 ft. 6¾ in.

LEHNERTZ
Germany
16 ft. 4¾ in.

SHOTPUT
64 ft. 6¾ in.

LONG
U.S.A.
66 ft. 8¼ in.

MATSON
U.S.A.
66 ft. 3¼ in.

VARJU
Hungary
63 ft. 7¼ in.

DISCUS
194 ft. 2 in.

OERTER
U.S.A.
200 ft. 1½ in.

DANEK
Czechoslovakia
198 ft. 6½ in.

WEILL
U.S.A.
195 ft. 2 in.

HAMMER
220 ft. 1¾ in.

KLIM
U.S.S.R.
228 ft. 9½ in.

ZSIVOTZKY
Hungary
226 ft. 8 in.

BEYER
Germany
223 ft. 4¾ in.

JAVELIN
281 ft. 2¼ in.

NEVALA
Finland
271 ft. 2¼ in.

KULCSAR
Hungary
270 ft. 1 in.

LUSIS
U.S.S.R.
264 ft. 4 in.

DECATHLON
8,392 points

HOLDORF
Germany
7,887

AUN
U.S.S.R.
7,842

WA LDE
Germany
7,809

20-KM. WALK
1:31:27.4

MATTHEWS
Great Britain
1:29:34.0

LINDNER
Germany
1:31:13.2

GOLUBNICHI
U.S.S.R.
1:31:59.4

50-KM. WALK
4:25:30.0

PAMICH
Italy
4:11:12.4

NIHILL
Great Britain
4:11:31.1

PETTERSSON
Sweden
4:14:17.4

Women

100 METERS
11.3

TYUS
U.S.A.
11.4

McGUIRE
U.S.A.
11.6

KLOBUKOWSKA
Poland
11.6

200 METERS
23.2

McGUIRE
U.S.A.
23.0

KIRSZENSTEIN
Poland
23.1

BLACK
Australia
23.1

400-M. RELAY
44.4

POLAND
43.6*

U.S.A.
43.9

GREAT
BRITAIN
4 4.0

400 METERS
(new event)

CUTHBERT
Australia
52.0

PACKER
Great Britain
52.2

AMOORE
Australia
53.4

EVENT

GOLD

SILVER

BRONZE

800 METERS
2:04.3

PACKER
Great Britain
2:01.1*

DUPUREUR
France
2:01.9

CHAMBERLAIN
New Zealand
2:02.8

80-M. HURDLES
10.6

BALZER
Germany
10.5

CIEPLA
Poland
10.5

KILBORN
Australia
10.5

HIGH JUMP
6 ft. ¾ in.

BALAS
Rumania
6 ft. 2¾ in.

BROWN
Australia
5 ft. 10¾ in.

CHENCHIK
U.S.S.R.
5 ft. 10 in.

BROAD JUMP
20 ft. 10¾ in.

RAND
Great Britain
22 ft. 2 in.*

KIRSZENSTEIN
Poland
21 ft. 7¾ in.

SHCHELKANOVA
U.S.S.R.
21 ft. ¾ in.

SHOTPUT
56 ft. 9¾ in.

T. PRESS
U.S.S.R.
59 ft. 6 in.

GARISCHCULMBERGER
Germany
57 ft. 9¼ in.

ZIBINA
U.S.S.R.
57 ft. 3 in.

DISCUS
180 ft. 9¼ in.

T. PRESS
U.S.S.R.
187 ft. 10¾ in.

LOTZ
Germany
187 ft. 8¼ in.

MANOLIU
Rumania
186 ft. 10¾ in.

JAVELIN
183 ft. 7¾ in.

PENES
Rumania
198 ft. 7½ in.

RUDAS-ANTAL
Hungary
191 ft. 2 in.

GORCHAKOVA
U.S.S.R.
187 ft. 2½ in.

PENTATHLON
(new event)

I. PRESS
U.S.S.R.
5,246 points*

RAND
Great Britain
5,035

BISTROVA
U.S.S.R
4,956

SWIMMING

100-M. FREESTYLE
55.2

SCHOLLANDER
U.S.A.
53.4

McGREGOR
Great Britain
53.5

KLEIN
Germany
54.0

400-M. FREESTYLE
4:18.3

SCHOLLANDER
U.S.A.
4:12.2*

WIEGAND
Germany
4 :14.9

WOOD
Australia
4:15.1

1,500-M. FREESTYLE
17:19.6

WINDLE
Australia
17:01.7

NELSON
U.S.A.
17:0 3.0

WOOD
Australia
17:07.7

200-M. BACKSTROKE
2:47.0

GRAEF
U.S.A.
2:10.3*

DILLEY
U.S.A.
2:10.5

BENNETT
U.S.A.
2:13.1

200-M. BREASTSTROKE
2:37.2

O'BRIEN
Australia
2:27.8*

PROKOPENKO
U.S.S.R.
2:28.2

JASTREMSKI
U.S.A.
2:29.6

200-M. BUTTERFLY
2:12.8

BERRY
Australia
2:06.6*

ROBIE
U.S.A.
2:07.5

SCHMIDT
U.S.A.
2:09.3

400-M. INDIVIDUAL MEDLEY
(new event)

ROTH
U.S.A.
4:45.4*

SAARI
U.S.A.
4:47.1

HET Z
Germany
4:51.0

400-M. FREESTYLE RELAY
(new event)

U.S.A.
3:33.2*

GERMANY
3:37.2

AUSTRALIA
3:39.1

800-M. FREESTYLE RELAY
8:10.2

U.S.A.
7:52.1*

GERMANY
7:59.3

JAPAN
8 :03.8

400-M.MEDLEY RELAY
4:05.4

U.S.A.
3:58.4*

GERMANY
4:01.6

AUSTRALIA
4:02.3

SPRINGBOARD DIVE

SITZBERGER
U.S.A.

GORMAN
U.S.A.

ANDREASON
U.S.A.

PLATFORM DIVE

WEBSTER
U.S.A.

DIBIASI
Italy

GOMPF
U.S.A.

Women

100-M. FREESTYLE
1:01.2

FRASER
Australia
59.5

STOUDER
U.S.A.
59.9

ELLIS
U.S.A.
1:00.8

400-M. FREESTYLE
4:50.6

DUENKEL
U.S.A.
4:43.3

RAMENOFSKY
U.S.A.
4:44 .6

STICKLES
U.S.A.
4:47.2

100-M. BACKSTROKE
1:09.3

FERGUSON
U.S.A.
1:07.7*

CARON
France
1:07.9

DUENKEL
U.S.A.
1:08.0

200-M. BREASTSTROKE
2:49.5

PROZUMENSHCHIKOVA
U.S.S.R.
2:46.4

KOLB
U.S.A.
2:47.6

BABANINA
U.S.S.R.
2:48.6

100-M. BUTTERFLY
1:09.5

STOUDER
U.S.A.
1:04.7*

KOK
Netherlands
1:05. 6

ELLIS
U.S.A.
1:06.0

400-M. INDIVIDUAL MEDLEY
(new event)

DE VARONA
U.S.A.
5:18.7

FINNERAN
U.S.A.
5:24.1

RANDALL
U.S.A.
5:24.2

400-M. FREESTYLE RELAY
4:08.9

U.S.A.
4:03.8*

AUSTRALIA
4:06.9

NETHERLAN DS
4:12.0

400-M. MEDLEY RELAY
4:41.1

U.S.A.
4:33.9*

NETHERLANDS
4:37.0

U.S.S.R .
4:39.2

SPRINGBOARD DIVE

KRÄMER
Germany

COLLIER
U.S.A.

WILLARD
U.S. A.

PLATFORM DIVE

BUSH
U.S.A.

KRÄMER
Germany

ALEKSEYEVA
U.S. S.R.

BASKETBALL

U.S.A.

U.S.S.R.

BRAZIL

BOXING

FLYWEIGHT

ATZOR
Italy

OLECH
Poland

CARMODY, U.S.A.
SOROKIN, U.S.S.R.

BANTAMWEIGHT

SAKURAI
Japan

CHUNG
Korea

MENDOZA, Mex.
RODRIGUEZ, Uru.

FEATHERWEIGHT

STEPASHKIN
U.S.S.R.

VILLANUEVA
Philippines

B ROWN, U.S.A.
H. SCHULZ, Ger.

LIGHTWEIGHT

GRUDZIEN
Poland

BARANNIKOV
U.S.S.R.

HARRIS, U.S.A.
McCOURT, Irl.

LIGHT WELTERWEIGHT

KULEJ
Poland

FROLOV
U.S.S.R.

BLAY, Ghana
GALHIA, Tun.

WELTERWEIGHT

KASPRZYK
Poland

TAMULIS
U.S.S.R.

PURHONEN, Fin.
BERTINI, Italy

LIGHT MIDDLEWEIGHT

LAGUTIN
U.S.S.R.

GONZALES
France

MAIYEGUN, Nga.
GRZESIAK, Pol.

MIDDLEWEIGHT

POPENCHENKO
U.S.S.R.

E. SCHULZ
Germany

VALLE, Italy
WALASEK, Pol.

LIGHT HEAVYWEIGHT

PINTO
Italy

KISELEV
U.S.S.R.

PIETRZYKOWSKI, Poland
NICOLOV, Bul.

HEAVYWEIGHT

FRAZIER
U.S.A.

HUBER
Germany

ROS, Italy
YEMELYANOV, U.S.S.R.

CANOEING

KAYAK SINGLES

PETERSON
Sweden

HESZ
Hungary

VERNESCU
Rumania

KAYAK PAIRS

SWEDEN

NETHERLANDS

GERMANY

KAYAK FOURS

U.S.S.R.

GERMANY

RUMANIA

CANADIAN SINGLES

ESCHERT
Germany

IGOROV
Rumania

PENYAEV
U.S.S.R .

CANADIAN PAIRS

U.S.S.R.

FRANCE

DENMARK

Women

KAYAK SINGLES

KHVEDOSYUK
U.S.S.R.

LAUER
Rumania

JONES
U.S.A.

KAYAK PAIRS

GERMANY

U.S.A.

RUMANIA

CYCLING

1,000-M. TIME TRIAL

SERCU
Belgium

PETTENELLA
Italy

TRENTIN
France

SCRATCH SPRINT

PETTENELLA
Italy

BIANCHETTO
Italy

MORELON
Franc e

TANDEM SPRINT

ITALY

U.S.S.R.

GERMANY

TEAM PURSUIT

GERMANY

ITALY

NETHERLANDS

INDIVIDUAL PURSUIT

DALLER
Czechoslovakia

URSI
Italy

ISAKSSON
Denm ark

ROAD RACE, INDIVIDUAL

ZANIN
Italy

RODIAN
Denmark

GODEFROOT
Belgiu m

ROAD RACE, TEAM

NETHERLANDS

ITALY

SWEDEN

EQUESTRIAN

THREE-DAY

CHECCOLI
Italy

MORATORIO
Argentina

LIGGES
Ge rmany

THREE-DAY TEAM

ITALY

U.S.A.

GERMANY

DRESSAGE

CHAMMARTIN
Switzerland

BOLDT
Germany

FILATOV
U.S.S.R.

DRESSAGE TEAM

GERMANY

SWITZERLAND

U.S.S.R.

GRAND PRIX JUMP

D'ORIOLA
France

SCHRIDDE
Germany

ROBESON
Great Britain

GRAND PRIX JUMP, TEAM

GERMANY

FRANCE

ITALY

FENCING

FOIL

FRANKE
Poland

MAGNAN
France

REVENU
France

FOIL TEAM

U.S.S.R.

POLAND

FRANCE

ÉPÉE

KRISS
U.S.S.R.

HOSKYNS
Great Britain

KOSTAVA
U.S.S.R.

ÉPÉE TEAM

HUNGARY

ITALY

FRANCE

SABER

PEZSA
Hungary

ARABO
France

MAVLIKHANOV
U.S.S.R.

SABER TEAM

U.S.S.R.

ITALY

POLAND

Women

FOIL

REJTO
Hungary

MEES
Germany

RAGNO
Italy

FOIL TEAM

HUNGARY

U.S.S.R

GERMANY

FIELD HOCKEY

INDIA

PAKISTAN

AUSTRALIA

GYMNASTICS

TEAM

JAPAN

U.S.S.R.

GERMANY

ALL-AROUND

ENDO
Japan

TSURUMI, Japan
SHAKHLIN, U.S.S.R.
LISITSKI, U.S.S.R.

EVENT

GOLD

SILVER

BRONZE

HORIZONTAL BAR

SHAKHLIN
U.S.S.R.

TITOV
U.S.S.R.

CERAR
Yugoslavia

PARALLEL BARS

ENDO
Japan

TSURUMI
Japan

MENICHELLI
Italy

SIDE HORSE

CERAR
Yugoslavia

TSURUMI
Japan

TSAPENKO
U.S.S.R.

FLYING RINGS

HAYATA
Japan

MENICHELL
Italy

SHAKHLIN
U.S.S.R.

LONG-HORSE VAULT

YAMASHITA
Japan

LISITSKI
U.S.S.R.

RANTAKARI
Finl and

FREE-STANDING

MENICHELLI
Italy

ENDO, Japan
LISITSKI, U.S.S.R.

Women

TEAM

U.S.S.R.

CZECHOSLOVAKIA

JAPAN

ALL-AROUND

CASLAVSKA
Czechoslovakia

LATININA
U.S.S.R.

ASTA KHOVA
U.S.S.R.

UNEVEN PARALLEL BARS

ASTAKHOVA
U.S.S.R.

MAKRAY
Hungary

LATININA
U.S.S. R.

LONG-HORSE VAULT

CASLAVSKA
Czechoslovakia

LATININA, U.S.S.R.
RADOCHLA, Ger.

BALANCE BEAM

CASLAVSKA
Czechoslovakia

MANINA, U.S.S.R.

LATININA
U.S.S.R.

FREE-STANDING

LATININA
U.S.S.R.

ASTAKHOVA
U.S.S.R.

JANOSI
Hungary

JUDO

LIGHTWEIGHT

NAKATANI
Japan

HAENNI
Switzerland

BOGOLYUBOV, U.S.S.R.
STEPANOV, U.S.S.R.

MIDDLEWEIGHT

OKANO
Japan

HOFMANN
Germany

BREGMAN, U.S.A.
KIM, Korea

HEAVYWEIGHT

INOKUMA
Japan

ROGERS
Canada

CHIKVILADZE, U.S.S.R.
KIKNADZE, U.S.S.R.

ALL WEIGHTS

GEESINK
Netherlands

KAMINAGA
Japan

BORONOVSKIS, Australia
GLAHN, Ger.

MODERN PENTATHLON

INDIVIDUAL

TOROK
Hungary

NOVIKOV
U.S.S.R.

MOKEYEV
U.S. S.R.

TEAM

U.S.S.R.

U.S.A.

HUNGARY

ROWING

SINGLE SCULLS

IVANOV
U.S.S.R.

HILL
Germany

KOTTMANN
Switzerla nd

DOUBLE SCULLS

U.S.S.R.

U.S.A.

CZECHOSLOVAKIA

PAIRS

CANADA

NETHERLANDS

GERMANY

COXED PAIRS

U.S.A.

FRANCE

NETHERLANDS

FOURS

DENMARK

GREAT BRITAIN

U.S.A.

COXED FOURS

GERMANY

ITALY

NETHERLANDS

EIGHTS

U.S.A.

GERMANY

CZECHOSLOVAKIA

SHOOTING

FREE RIFLE

ANDERSON
U.S.A.

KVELIASHVILI
U.S.S.R.

GUNNARSSON
U.S.A.

SMALL BORE, THREE-POSITION

WIGGER
U.S.A.

HRISTOV
Bulgaria

HAMMERL
Hungary

SMALL BORE, PRONE

HAMMERL
Hungary

WIGGER
U.S.A.

POOL
U.S.A.

FREE PISTOL

MARKKANEN
Finland

GREEN
U.S.A.

YOSHIKAWA
Japan

RAPID-FIRE PISTOL

LINNOSVUO
Finland

TRIPSA
Rumania

NACOVSKY
Czech oslovakia

CLAY PIGEON

MATTARELLI
Italy

SENICHEV
U.S.S.R.

MORRIS
U.S.A .

SOCCER

HUNGARY

CZECHOSLOVAKIA

GERMANY

VOLLEYBALL

U.S.S.R.

CZECHOSLOVAKIA

JAPAN

Women

JAPAN

U.S.S.R.

POLAND

WATER POLO

HUNGARY

YUGOSLAVIA

U.S.S.R.

WEIGHT LIFTING

BANTAMWEIGHT

VAKHONIN
U.S.S.R.

FOLDI
Hungary

ICHINOSEKI
Japan

FEATHERWEIGHT

MIYAKE
Japan

BERGER
U.S.A.

NOWAK
Poland

LIGHTWEIGHT

BASZANOWSKI
Poland

KAPLUNOV
U.S.S.R.

ZIELINSKI
Poland

MIDDLEWEIGHT

ZDRAZILA
Czechoslovakia

KURENTSOV
U.S.S.R.

OHUCHI
Japan

LIGHT HEAVYWEIGHT

PLYUKFELDER
U.S.S.R.

TOTH
Hungary

VERES
Hungary

MIDDLE HEAVYWEIGHT

GOLOVANOV
U.S.S.R.

MARTIN
Great Britain

PALINSKI
Poland

HEAVYWEIGHT

ZHABOTINSKI
U.S.S.R.

VLASOV
U.S.S.R.

SCHEMANSKY
U.S.A.

WRESTLING
Freestyle

FLYWEIGHT

YOSHIDA
Japan

CHANG
Korea

HAYDARI
Iran

BANTAMWEIGHT

UETAKE
Japan

AKBAS
Turkey

IBRAGIMOV
U.S.S.R.

FEATHERWEIGHT

WATANABE
Japan

IVANOV
Bulgaria

KHOKHASHVILI
U.S.S.R.

LIGHTWEIGHT

DIMOV
Bulgaria

ROST
Germany

HORIUCHI
Japan

WELTERWEIGHT

OGAN
Turkey

SAGARADZE
U.S.S.R.

SANATKARAN
Iran

MIDDLEWEIGHT

GARDJEV
Bulgaria

GUNGOR
Turkey

BRAND
U.S.A.

LIGHT HEAVYWEIGHT

MEDVEO
U.S.S.R.

AYIK
Turkey

SHERIFOV
Bulgaria

HEAVYWEIGHT

IVANITSKI
U.S.S.R.

DJIBER
Bulgaria

KAPLAN
Turkey

Greco-Roman

FLYWEIGHT

HANAHARA
Japan

KEREZOV
Bulgaria

PIRVULESCU
Rumania

BANTAMWEIGHT

ICHIGUCHI
Japan

TROSTYANSKI
U.S.S.R.

CERNEA
Rumania

FEATHERWEIGHT

POLYAK
Hungary

RURUA
U.S.S.R.

MARTINOVIC
Yugoslavia

LIGHTWEIGHT

AYVAZ
Turkey

BULARCA
Rumania

GVANTSELADZE
U.S.S.R.

WELTERWEIGHT

KOLESOV
U.S.S.R.

TODOROV
Bulgaria

NYSTROM
Sweden

MIDDLEWEIGHT

SIMIC
Yugoslavia

KORMANIK
Czechoslovakia

METZ
Germany

LIGHT HEAVYWEIGHT

ALEXANDROV
Bulgaria

SVENSSON
Sweden

KIEHL
Germany

HEAVYWEIGHT

KOZMA
Hungary

ROSHCHIN
U.S.S.R.

DIETRICH
Germany

YACHTING

5.5-METER

"BARRENJOEY"
Australia

"RUSH VII"
Sweden

"BINGO"
U.S.A.

DRAGON

"WHITE LADY"
Denmark

"MUTAFO"
Germany

"APHRODITE"
U.S.A.

STAR

"GEM"
Bahamas

"GLIDER"
U.S.A.

"HUMBUG V"
Sweden

FLYING DUTCHMAN

"PANDORA"
New Zealand

"LADY C"
Great Britain

"WIDGEON"
U.S.A.

FINN MONOTYPE

KUHWEIDE
Germany

BARRETT
U.S.A.

WIND
Denmark

*new world record

WHERE THE MEDALS WENT

NATION

GOLD

SILVER

BRONZE

TOTAL

U.S.S.R.

30

31

35

96

U.S.A.

36

26

28

90

GERMANY

10

22

18

50

JAPAN

16

5

8

29

ITALY

10

10

7

27

POLAND

7

6

10

23

HUNGARY

10

7

5

22

AUSTRALIA

6

2

10

18

GREAT BRITAIN

4

12

2

18

FRANCE

1

8

6

15

CZECHOSLOVAKIA

5

6

3

14

RUMANIA

2

4

6

12

BULGARIA

3

5

2

10

NETHERLANDS

2

4

4

10

SWEDEN

2

2

4

8

TURKEY

2

3

1

6

DENMARK

2

1

3

6

FINLAND

3

2

5

NEW ZEALAND

3

2

5

YUGOSLAVIA

2

1

2

5

CANADA

1

2

1

4

SWITZERLAND

1

2

1

4

BELGIUM

2

1

3

KOREA

2

1

3

TRINIDAD & TOBAGO

1

2

3

TUNISIA

1

1

2

IRAN

2

2

BAHAMAS

1

1

ETHIOPIA

1

1

INDIA

1

1

ARGENTINA

1

1

CUBA

1

1

PAKISTAN

1

1

PHILIPPINES

1

1

BRAZIL

1

1

GHANA

1

1

IRELAND

1

1

KENYA

1

1

MEXICO

1

1

NIGERIA

1

1

URUGUAY

1

1

163

167

174

504

HOLE YARDS PAR R1 R2 R3 R4
OUT
HOLE YARDS PAR R1 R2 R3 R4
IN
Eagle (-2)
Birdie (-1)
Bogey (+1)
Double Bogey (+2)